Roksana Melkowska
Koordynacja i organizacja pracy kancelarii
Bartosz Pustkowski
Odszkodowania, prawo karne oraz rodzinne
Numer centralny:
Napisz:
Skontaktuj się z nami!
Napisz:
kancelaria@adwokaci-gdansk.pl
Porozmawiaj z nami:
Numer centralny:
+48 695 665 086
Napisz:
kancelaria@adwokaci-gdansk.pl
Umów się na spotkanie z nami:
Umów się na spotkanie z nami:
Zadzwoń: +48 695 665 086
Napisz: kancelaria@adwokaci-gdansk.pl
Proponujemy wsparcie polegające na reprezentowaniu klientów w zakresie m.in.:
uregulowania praw do mieszkania po rozwodzie
podziału majątku w postaci pieniężnej a także posiadanego wspólnego mienia
zachowku
W przypadku wsparcia klientów w sprawach spadkowych pomagamy ustalić:
stwierdzenie nabycia spadku lub przedmiotu zapisu windykacyjnego
podział spadku na osoby wskazane w testamencie
podział spadku w przypadku braku testamentu
stwierdzenie nieważności testamentu
uznanie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia
dziedziczenie roszczeń
wyłączenie męża/żony od dziedziczenia
Pacjenci, którzy doznali szkody wskutek działania lekarza, nieczęsto podejmują próbę uzyskania odszkodowania. Wydaje im się, że walka o swoje prawa skazana jest na porażkę, z uwagi na zawiłość sprawy. Tymczasem już sama analiza dokumentacji może dać odpowiedź na pytanie, czy lekarz dopuścił się zaniechania lub zaniedbania. Na tym etapie adwokat od spraw medycznych ocenia szansę na uzyskanie odszkodowania.
Pierwsze spotkanie z prawnikiem medycznym ma na celu zapoznanie ze sprawą oraz dokumentacją, którą dysponuje pacjent. Przygotowując się do niego, warto:
uzyskać wszelkie wypisy ze szpitali wraz z historią choroby,
uzyskać odpis dokumentacji medycznej prowadzonej przez lekarza specjalistę,
skompletować wyniki badań związane z chorobą bądź zdarzeniem medycznym.
Klient nie musi natomiast prezentować opinii niezależnego lekarza, która zostanie sporządzona dopiero w toku postępowania. Adwokat uzyskuje również opinię od niezależnego konsultanta.
O odszkodowanie za błąd medyczny może ubiegać się również rodzina pacjenta, jeśli on sam nie jest w stanie podjąć walki. Bliscy powinni walczyć o należne zadośćuczynienia zwłaszcza w przypadku, gdy w wyniku popełnionego błędu nastąpił zgon pacjenta. Sprawy z zakresu prawa medycznego nie są proste, ale dzięki wsparciu doświadczonego specjalisty łatwiej będzie przejść przez proces uzyskania zadośćuczynienia i odszkodowania.
Prawnik medyczny Gdańsk - służymy pomocą!
Umów się na spotkanie z nami:
Numer centralny:
Napisz:
Lekarz lub inny przedstawiciel zawodu medycznego zawsze powinien odpowiedzieć za popełnione błędy medyczne. Kancelaria prawna pomoże uzyskać godne zadośćuczynienie i odszkodowanie, które pokryje koszty związane z:
dalszym leczeniem,
rehabilitacją.
zakupem kosztowych leków,
zakupem niezbędnych sprzętów ułatwiających codzienne funkcjonowanie.
W skompletowaniu dokumentacji, przygotowaniu pozwu oraz ewentualnych negocjacjach pomoże dobry adwokat. Błędy medyczne, nawet te popełniane nieświadomie, wpływają na jakość życia pacjenta oraz często wiążą się z dodatkowymi kosztami, jakie musi on ponieść. Nie należy więc się poddawać, uznając, że nie mamy szans na odszkodowanie.
Pacjenci, którzy wskutek błędu medycznego doznali uszczerbku na zdrowiu, mogą ubiegać się o odszkodowanie. Mają do tego prawo także rodziny osób, które zmarły w wyniku nieumyślnego działania, zaniedbania lub zaniechania ze strony lekarza czy pielęgniarki.
Błąd medyczny może zostać popełniony świadomie lub nieświadomie, jednak jeśli w jego wyniku pacjent dozna szkody, ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. Zadośćuczynienie będzie przysługiwać na mocy wyroku sądu, istnieje też możliwość negocjowania z ubezpieczycielem, u którego lekarz wykupił obowiązkowe ubezpieczenie OC. Niemniej jednak kluczowe jest przedstawienie dowodów potwierdzających winę.
Pacjenci lub ich rodziny powinni korzystać z pomocy prawnika, który specjalizuje się w sprawach medycznych. W pierwszej kolejności należy bowiem ustalić, czy rzeczywiście doszło do popełnienia błędu, a jeśli tak, to jakie kroki następnie warto podjąć.